Alpine Safe Classic - Zatyczki do uszu

ALPINE

Nowy produkt

Alpine Safe Classic - Zatyczki do uszu

Więcej szczegółów

Dostępny od ręki

77,00 zł brutto

Więcej informacji

Jak niebezpieczna jest głośna muzyka?

Bezpieczny i regulaminowy limit głośności na jaki możemy być wystawieni wynosi 80 decybeli. Stały poziom hałasu powyżej 80 decybeli spowoduje bezpowrotne uszkodzenie słuchu. Oficjalne raporty pokazują, ze limit 80dB będzie wktórce przekroczony. Na przykład, na koncertach poziom hałasu dochodzi aż do 120db. Dla muzyków rockowych najbardziej szkodliwe są dźwięki wydawane przez perkusję oraz wzmacniacze, natomiast muzyków klasyczych, te wydawane przez ich własne instrumenty.

 

Poniższe wartości pokazują jak szybko zostanie osiągnięty czas maksymalnego narażenia:

 

Poziom hałasu Max.    czas oddziaływania hałasu bez ochrony słuchu

86dB                        2 godziny

89dB                        1 godzina

92dB                        30 minut

94dB                        15 minut

98dB                        7 minut

102dB                      3 minuty

106dB                      90 sekund

 

Dlatego tak ważne jest dbanie o słuch i stosowanie odpowiednich zatyczek ochronnych. W zatyczkach Alpine stosujemy różnego rodzaju filtry w zależności od głośności i sytuacji.

 

Zatyczki Alpine zostały stworzone specjalnie na potrzeby środowiska muzycznego. Gwarantują bezpieczeństwo nie odbierając przy tym satysfakcji ze słuchania muzyki!Idealnie sprawdzają się w użyciu przez DJ'ów, realizatorów dźwięku, muzyków.

 

Muzycy w znacznej mierze narażeni są na utratę słuchu. Bardzo głośna muzyka powoduje osabienie słuchu oraz inne fizyczne dolegliwości. Zatyczki MusicSafe Classic™ wyposażone są w dwie pary różnych filtrów, które możesz dopasować do własnych potrzeb, w zależności od sytuacji, w jakiej będziesz z nich korzystać. Dzięki zatyczkom marki Alpine uzyskach pożądany poziom głośności, nie mając przy tym uczucia izolacji od otoczenia lub dodatkowego ćiśnienia w uszach. Ten model zatyczek dedykowany jest przede wszystkim do artystów występujących na scenie.

 

Podsumowując, dzięki filtrom zastosowanym w zatyczkach MusicSafe Classic™ muzyka zostaje ściszona do pożądanego i bezpiecznego poziomu przy jednoczesnym satysfakcjonującym odbiorze muzyki w klubie czy na koncercie. Dzięki temu, że w zestawie są dwa rodzaje filtrów, tłumienie można dostosować do własnych potrzeb. Filtr pozwala również na normalną komunikację, dlatego użytkownik nie będzie miał problemu podczas rozmowy z innymi osobami.

 

Zatyczki wykonane są z miękkiego termoplastycznego polimeru, który jest bardzo wygodny i komfortowo układa się w kanale słuchowym. Po chwili od ulokowania wkładek materiał dostosowuje się do temperatury ciała i dzięki temu są one praktycznie niewyczuwalne. Fałdki dostosowują się do ścianki wlotu kanału słuchowego, co zapewnia stabilne trzymanie się zatyczek nawet podczas gwałtownych ruchów.

 

Wszystkie wymienione wyżej atuty, bardzo dobra jakość tłumienia przy jednoczesnej bezproblemowej komunikacji sprawiają, że użytkując zatyczki Alpine nie odczuwamy tzw. efektu izolacji od otoczenia.

 

W zestawie Music Safe Classic znajdują sie:

  • jedna para zatyczek do uszu (kolor biały)
  • dwie pary specjalnych filtrów przeznaczonych do tłumienia nadmiernie głośnej muzyki,
  • plastikową tubkę-podajnik dla wygodnego umieszczenia zatyczki w uchu,
  • etui do umieszczenia na breloczku

 

Wartości tłumienia zatyczek MusicSafe Classic (zgodne z EN 352-2: 2002)

  Hz 125 250 500 1000 20000 40000 80000
Srebrny dB 14,8 25,0 15,7 18,7 26,6 24,4 18,9
Złoty dB 18,8 15,6 16,0 18,5 27,7 23,9 22,00

 

 

Jak umieścić zatyczki PartyPlug:
  - W celu umieszczenia ochronników w kanale słuchowym należy użyć dołączonej do zestawu tuby mocującej. Wsuń tubę na trzpień filtra, delikatnie unieś ucho i włóż zatyczkę. Pokręć tubą aż zatyczka ściśle dopasuje się do ucha i usuń ją.


Zatyczka jest za długa?
- Zatyczka może wystawać z Twojego ucha. w tym wypadku, delikatnie usuń z niej filtr. Następnie utnij kawałek trzpienia i umieść filtr spowrotem.


Jak czyścić zatyczki?
- Trwałość zatyczek będzie wielokrotnie dłuższa jeżeli będziemy o nie dbać. Zatyczki można myć 
w ciepłej wodzie z mydłem.

 

Inne produkty z tej kategorii

Kategorie