Alpine Party Plug - Zatyczki do uszu

ALPINE

Nowy produkt

Alpine Party Plug - Zatyczki do uszu

Więcej szczegółów

Oczekujemy na dostawę

51,00 zł brutto

Więcej informacji

Jak niebezpieczna jest głośna muzyka?

Bezpieczny i regulaminowy limit głośności na jaki możemy być wystawieni wynosi 80 decybeli. Stały poziom hałasu powyżej 80 decybeli spowoduje bezpowrotne uszkodzenie słuchu. Oficjalne raporty pokazują, ze limit 80dB będzie wktórce przekroczony. Na przykład, na koncertach poziom hałasu dochodzi aż do 120db. Dla muzyków rockowych najbardziej szkodliwe są dźwięki wydawane przez perkusję oraz wzmacniacze, natomiast muzyków klasyczych, te wydawane przez ich własne instrumenty.

 

Poniższe wartości pokazują jak szybko zostanie osiągnięty czas maksymalnego narażenia:

 

Poziom hałasu Max.    czas oddziaływania hałasu bez ochrony słuchu

86dB                        2 godziny

89dB                        1 godzina

92dB                        30 minut

94dB                        15 minut

98dB                        7 minut

102dB                      3 minuty

106dB                      90 sekund

 

Dlatego tak ważne jest dbanie o słuch i stosowanie odpowiednich zatyczek ochronnych. W zatyczkach Alpine stosujemy różnego rodzaju filtry w zależności od głośności i sytuacji.

 

Czy to na koncercie, czy w klubie poziom hałasu na imprezach często jest bardzo wysoki i może prowadzić do takich dolegliwości jak: bóle głowy, piszczenie w uszach itp. Co więcej, osoby które regularnie uczęszczają na głośne wydarzenia muzyczne (np. DJ'e, akustycy) narażone są na trwałe uszkodzenie słuchu oraz nieprzerwane "brzęczenie" w uszach. Dzięki zatyczkom Party Plug® marki Alpine problemy te przestają istnieć, a słuchanie muzyki staje się bardziej komfortowe, a co najważniejsze - bezpieczne!

 

Dzięki zstosowaniu specjalnego filtra przeznaczonego dla środowisk muzycznych używanie zatyczek Party Plug nie powoduje żadnych zakłóceń w odbiorze muzyki, ponadto użytkownik może bez problemu porozumiewać się z osobami towarzyszącymi!

 

Filtr zastosowany w zatyczkach Party Plug® został tak skonstruowany, aby maksymalnie i równomiernie tłumił natężenie całego pasma dźwięku. Dzięki takiemu charakterowi ochrony nie mamy problemów z odbiorem instrumentów (tj. gitary, perkusji, basu, dźwięków elektronicznych czy też trąbki i skrzypiec), co często zdarza się przy użyciu zwykłych ochronek z pianki. Ma to szczególne znaczenie gdy zależy nam na dobrym odsłuchu tonów wysokich oraz średnich, gdyż przy stosowaniu zwykłych zatyczek te pasma są najbardziej tłumione podczas gdy tony niskie nadal są odczuwalne.

 

Podsumowując, dzięki filtrowi zastosowanemu w zatyczkach Party Plug® muzyka zostaje ściszona do pożądanego i bezpiecznego poziomu przy jednoczesnym satysfakcjonującym odbiorze muzyki w klubie czy na koncercie.

Ficzycznie filtr ten jest dokładnie takim samym jaki zastosowano w zatyczkach MusicSafe Pro® (filtr koloru srebrnego).

 

Zatyczki wykonane są z miękkiego termoplastycznego polimeru, który jest bardzo wygodny i komfortowo układa się w kanale słuchowym. Po chwili od ulokowania wkładek materiał dostosowuje się do temperatury ciała i dzięki temu są one praktycznie niewyczuwalne. Fałdki dostosowują się do ścianki wlotu kanału słuchowego, co zapewnia stabilne trzymanie się zatyczek nawet podczas gwałtownych ruchów.

 

Wszystkie wymienione wyżej atuty, bardzo dobra jakość tłumienia przy jednoczesnej bezproblemowej komunikacji sprawiają, że użytkując zatyczki Alpine nie odczuwamy tzw. efektu izolacji od otoczenia.

 

Zatyczki występują w jednym rozmiarze. Jednak osoby o wąskim kanale słuchowym mogą delikatnie obciąć nożyczkami fałdkę zatyczek. Dodatkowo, jeżeli końcówka ochronnika wystaje za bardzo z ucha można ją skrócić a do założenia pomoże dołączona do zestawu tubka.

 

W zestawie Party Plug znajdują sie:

  • jedna para zatyczek (kolor transparent)
  • jedna para specjalnych filtrów przeznaczonych do tłumienia nadmiernie głośnej muzyki,
  • plastikowa tubka-podajnik dla wygodnego umieszczenia zatyczki w uchu
  • wygodne etui
  • dodatkowe etui do umieszczenia na breloczku

 

Jak umieścić zatyczki PartyPlug:
  - W celu umieszczenia ochronników w kanale słuchowym należy użyć dołączonej do zestawu tuby mocującej. Wsuń tubę na trzpień filtra, delikatnie unieś ucho i włóż zatyczkę. Pokręć tubą aż zatyczka ściśle dopasuje się do ucha i usuń ją.


Zatyczka jest za długa?
- Zatyczka może wystawać z Twojego ucha. w tym wypadku, delikatnie usuń z niej filtr. Następnie utnij kawałek trzpienia i umieść filtr spowrotem.


Jak czyścić zatyczki?
- Trwałość zatyczek będzie wielokrotnie dłuższa jeżeli będziemy o nie dbać. Zatyczki można myć 
w ciepłej wodzie z mydłem.

 

Inne produkty z tej kategorii

Kategorie