PRESONUS STUDIO LIVE 16.4.2.AI - Mikser cyfrowy

STUDIO LIVE 16.4.2.AI

PRESONUS

Nowy produkt

PRESONUS STUDIO LIVE 16.4.2.AI - Mikser cyfrowy

Cyfrowy mikser, Interfejs FireWire 32x18 s800 [opcja: Thunderbolt, Dante, AVB], 16 kanałów, 10 AUX, Dual Fat Channel, Stereo DSP, Port Ethernet, USB 2.0

Więcej szczegółów

Dostępny

8 990,00 zł brutto

Więcej informacji

Cyfrowe konsolety nowej generacji

Cyfrowe miksery StudioLive™ z serii AI to wygodne środowisko pracy zarówno w warunkach koncertowych, jak i w studiu. Wyposażone w doskonały interfejs użytkownika, miksery z serii AI oferują najwyższej klasy brzmienie, niesamowitą wydajność DSP, bezpośrednią łączność przez Wi-Fi i LAN. Do tego są łatwe i intuicyjne w obsłudze, posiadają pokładowy interfejs FireWire 800 i zintegrowany zestaw oprogramowania dla komputerów z systemami Mac, Windows oraz i iOS.

Zaprojektowane od podstaw, supernowoczesne konsolety z analogowym sposobem obsługi, umożliwiają zaawansowane przetwarzanie sygnałów na każdym kanale i torach bus, z wykorzystaniem aktywnie zintegrowanego oprogramowania, które pomaga rozwiązać wiele problemów w realnym świecie, a także nagrać i dystrybuować to, co zmiksujesz. Konfigurowalne, opcjonalnie montowane karty sieciowe i połączeniowe są gwarancją, że twoja inwestycja zawsze będzie zgodna z najnowszymi trendami technologicznymi.

Mówiąc w skrócie, miksery StudioLive z serii AI zapewniają wszystko, co najlepsze z technologii cyfrowego miksowania i nagrywania, a do tego są niezwykle intuicyjne i łatwo nauczyć się ich obsługi.

 

Przyszłość to Aktywna Integracja ™

Miksery StudioLive z serii AI posiadają wszystkie atuty, które zapewniły sławę pierwszej generacji mikserów StudioLive: doskonały interfejs użytkownika; dużą moc DSP, dużą ilość analogowych wejść i wyjść; oraz specjalne tory bus mix ułatwiajace pracę nad miksami. To dopiero początek, bowiem technologicznie wspinamy się tu na kolejny poziom. Chociaż trzy modele mikserów StudioLive AI - StudioLive 32.4.2AI, 24.4.2AI i 16.4.2AI - bardzo przypominają swoje wcześniejsze odpowiedniki [bez AI w nazwie], zostały przeprojektowane od podstaw i oferują więcej możliwości oraz lepszą moc obliczeniową.

Rożnica to Aktywna Integracja - Active Integration™ [AI], całkowicie i ściśle zintegrowany sieciowo ekosystem sprzętowo/programowy z pełną komunikacją pomiędzy wszystkimi punktami systemu, który zapewnia użytkownikowi jeszcze większą satysfakcję i pomaga rozwiązać wiele praktycznych kwestii w sposób dotychczas niemożliwy.

 

Aktywnie zintegrowane oprogramowanie.

Konsolety PreSonus StudioLive z serii AI są ściśle zintegrowane z pełnym pakietem darmowego, nowoczesnego oprogramowania, z którym miksowanie i nagrywanie jest jeszcze łatwiejsze, a do tego daje więcej radości. Jeśli chodzi o programową integrację i funkcje żadna cyfrowa konsoleta w tym przedziale cenowym nie może się równać z nowymi mikserami PreSonusa. Tak naprawdę, większość znacznie droższych cyfrowych konsolet nie ma z PreSonusem żadnych szans.

 

Wi-Fi i sieci przewodowe.

Zawarta w cyfrowych mikserach PreSonus StudioLive™ z serii AI technologia Active Integration™ umożliwia wszechstronną, bezpośrednią kontrolę wielu funkcji w czasie rzeczywistym, przewodowo i poprzez Wi-Fi z użyciem bezpłatnego oprogramowania dla systemów Mac®, Windows® oraz iOS®. W przeciwieństwie do poprzednich mikserów StudioLive, nie musisz podłączać komputera Mac lub PC, by korzystać z bezprzewodowego sterowania!

Jak wszystkie miksery StudioLive, tak i każdy mikser serii AI posiada wielokanałowy interfejs audio. Jednak w odróżnieniu od poprzednich modeli StudioLive, konsolety serii AI mają dwukierunkowy interfejs audio FireWire 800 umieszczony w opcjonalnej karcie, więc możesz go wymienić i skorzystać z najnowszych rozwiązań technologicznych, takich jak Thunderbolt, Dante i AVB.

 

Pełne bezpieczeństwo

Pełne, sieciowe i bezprzewodowe, zdalne sterowanie to świetna sprawa - ale co w przypadku, kiedy ktoś będzie chciał włamać się do twojego systemu Wi-Fi i przejąć kontrolę nad całym koncertem, albo zapragnie wcielić się w realizatora FOH kiedy na chwilę odejdziesz od stanowiska? Możesz temu zapobiec wykorzystując funkcje zabezpieczeń dostępne w konsoletach StudioLive AI!

 

Wielka konsoleta w niewielkiej obudowie!

Gdyby mikser StudioLive AI był konsoletą analogową, jej kanały miałyby ponad metr długości i byłyby wypakowane pokrętłami i przyciskami, lub obok stałaby ogromna skrzynia pełna drogich procesorów!

Wszystko dlatego, że na każdym kanale i torze bus znajduje się osobny kompresor klasy studyjnej, limiter, bramka/expander oraz 4-pasmowy korektor parametryczny. Na każdym kanale wejściowym, torze aux i szynie FX dostępny jest filtr górno-przepustowy [highpass], a kanały wejściowe wyposażono ponadto w funkcję odwrócenia fazy.

To wszystko można znaleźć w niezwykłej sekcji przetwarzania i krosowania, znanej jako Fat Channel.

W odróżnieniu od większości konkurencyjnych mikserów cyfrowych, nie ma tu żadnych ograniczeń, kompromisów, współdzielonych rozwiązań ani zastanawiania się nad tym, jak przeprowadzić jakąś operację. W każdej chwili masz do dyspozycji pełną moc i wszystkie funkcje przetwarzania.

Ponieważ miksery StudioLive AI mają znacznie większą moc obliczeniową i szybszą pamięć RAM niż poprzednie modele StudioLive, możesz stworzyć dwie zupełnie różne konfiguracje EQ i procesorów dynamicznych dla każdego z kanałów i szyn, i przełączać się między ustawieniami A/B za jednym dotknięciem przycisku Alt EQ i Dyn. Czy twój gitarzysta używa gitary Strato w jednych utworach, a w innych sięga po Les Paula? Nie musisz już korzystać z dwóch kanałów. Stwórz dwa odmienne ustawienia Fat Channel dla każdej gitary i uruchamiaj je za jednym naciśnięciem guzika, nim muzyk zawiesi kolejną gitarę na pasku.

To tak, jakbyś miał dwa kompletne tory sygnałowe dla każdego wejścia i wyjścia - tylko dużo prościej i bardziej wydajnie!

Do pełnej dyspozycji masz cztery, programowalne, 32-bitowe, stereofoniczne procesory DSP — dwa z nich wypełnione pogłosami i dwa uzbrojone w efekty delay. Każdy procesor stereo posiada własną, oddzielną wewnętrzną szynę FX, bez przerwy możesz korzystać ze wszystkich czterech bez utraty mocy obliczeniowej.

Pogłosy brzmią tak głęboko i detalicznie, że poczujesz tę przestrzeń. Delaye są precyzyjne. Echo slap brzmi jak stare efekty taśmowe. Każdy z 50 presetów efektowych ma zestaw edytowalnych parametrów, funkcje nabicia tempa, zapisu i przywołania z pamięci oraz wyboru Scen.

 

Korektor graficzny.

W mikserach StudioLive z serii AI na każdym torze aux i torach głównych znajdziesz korektor graficzny - korektory działają równolegle w tym samym czasie, przy zachowaniu pełnej mocy obliczeniowej. Dodatkowo, każdy moduł EQ posiada opcję ustawień A i B, więc przykładowo możesz podbić bas nagłaśniając zespół rockowy, a potem przełączyć się na korekcję w kształcie "uśmiechu” puszczając muzykę w przerwie.

Za pomocą łącza FireWire podłącz się do VSL-AI, aby użyć spektrografu Smaart Spectra™ i analizera RTA oraz korekcji StudioLive i usunąć sprzężenia tak szybko, że sami muzycy ich nie zauważą!

 

Obfity zestaw wejść i wyjść analogowych.

Zerknij od tyłu na konsoletę StudioLive AI, a zobaczysz pokaźną ilość znajomych złączy, z indywidualnymi wejściami mikrofonowymi XLR i liniowymi ¼-cala oraz wejściami insertowymi TRS na każdym kanale, a obok tego wiele innych wejść i wyjść. Dla każdego kanału wejściowego i toru wysyłki przewidziano własne, osobne złącze - nie ma mowy o żadnym współdzieleniu wejść, żadnych kompromisów.

 

W środku najprawdziwszy PreSonus.

Świetny miks to zasługa Twoich umiejętności [wspomaganych łatwymi w obsłudze funkcjami i oprogramowaniem StudioLive], a częściowo także zasługa przedwzmacniaczy mikrofonowych i klasy przetworników w konsolecie oraz tego, jak czysto brzmi ścieżka sygnałowa i jakiej klasy zastosowano algorytmy.

Dlatego właśnie powinieneś wybrać cyfrowy mikser firmy PreSonus, która słynie z analogowych preampów mikrofonowych, znakomitych interfejsów cyfrowych i cenionych procesorów sygnałowych. Ponieważ miksery StudioLive AI zostały zaprojektowane od nowa, brzmieniowo przebijają nawet swoich poprzedników.

Zastosowane w StudioLive przedwzmacniacze XMAX w klasie A mają lepszą dynamikę, głębsze brzmienie dolnego pasma, łagodniejsze pasmo najwyższe, oraz głębsze i pełniejsze brzmienie w porównaniu z preampami dostępnymi w konkurencyjnych konsoletach. 32-bitowe przetwarzanie daje gwarancję najwyższego poziomu dynamiki w całym, procesie cyfrowego miksowania. Najnowocześniejsze, high-endowe konwertery cyfrowe Burr-Brown na każdym wejściu i wyjściu zapewniają dynamikę na poziomie 118 dB.

Synchronizacja StudioLive AI z komputerem działa pewnie i stabilnie - za sprawą technologii synchronizacji JetPLL™, w wyniku czego uzyskasz znakomitą separację kanałową i czyste, transparentne brzmienie.

 

Dane techniczne

Wymagania odnośnie systemu komputerowego:

Mac

 • Mac OS X 10.7.5 lub nowszy,
 • Procesor Intel Core Duo [zalecany Intel Core 2 Duo lub Core i3 lub nowszy],
 • Pamięć RAM 4 GB [zalecane więcej].

 

Windows

 • Windows® 7 x64/x86 SP1, Windows 8 x64/x86,
 • Procesor Intel Core Duo lub AMD Athlon™ X2 [zalecany Intel Core 2 Duo lub AMD Athlon X4 bądź nowszy],
 • Pamięć RAM 4 GB [zalecane więcej],

 

Systemy Mac i Windows

 • Port FireWire S800 [IEEE 1394b],
 • Zalecany port Ehternet,
 • Zalecane połączenie z Internetem,
 • Napęd DVD-ROM,
 • Szczególnie zalecany wewnętrzny lub zewnętrzny dyst twardy 7200 RPM,
 • Monitor o rozdzielczości 1024x768.

 

StudioLive™ 32.4.2AI / 24.4.2AI / 16.4.2AI

Przedwzmacniacze mikrofonowe [XLR symetryczne]

 • Typ złączy: XLR żeńskie, symetryczne,
 • Pasmo przenoszenia dla wyjścia Direct Output: 20 Hz - 40 kHz [± 0,5 dBu],
 • Pasmo przenoszenia dla wyjścia Main Output: 20 Hz - 20 kHz ±0.5 dBu,
 • Impedancja wejściowa [symetrycznie] 1 kΩ,
 • Poziom zniekształceń THD dla wyjść Direct Output: < 0.007%, +4 dBu, 20-20 kHz, wzm. stałe, nieważone,
 • Poziom zniekształceń THD dla wyjść Main Output: < 0.005%, +4 dBu, 20-20 kHz, wzm. stałe, .nieważ.,
 • EIN dla Direct Output +125 dB nieważ., +130 dB A-waż.,
 • EIN dla wyjścia Direct Output: +125 dB znieważ., +130 dB A-waż.,
 • Odstęp sygnał/szum dla Direct Output: 105 dB,
 • Odstęp sygnał/szum dla Main Output: 94 dB,
 • Współczynnik tłumienia sygnału współbieżnego [CMRR]: 65 dB,
 • Regulacja poziomu wzmocnienia: -15 dB do +65 dB [± 1 dB],
 • Maksymalny poziom wejściowy: +22 dBu,
 • Zasilanie fantomowe: +48 V DC.

 

Wejścia liniowe

 • Typ: ¼" TRS, żeńskie, symetryczne, mono,
 • Pasmo przenoszenia dla wyjść Direct Output: 10-40 kHz, 0 / -0.5 dBu,
 • Pasmo przenoszenia dla wyjść Main Output: 20-20 kHz ±0.5 dBu,
 • Impedancja wejściowa: 10 kOm,
 • Poziom zniekształceń THD do wyjścia Direct Output: < 0.007%, +4 dBu, 20-20 kHz, nieważone,
 • Poziom zniekształceń THD dla wyjścia Main Output: < 0.005%, +4 dBu, 20-20 kHz, nieważone,
 • Odstęp sygnał/szum dla Direct Output: 105 dB,
 • Odstęp sygnał/szum dla Main Output: 94 dB,
 • Zakres regulacji wzmocnienia Gain [±1 dB]: -20 dB do +20 dB,
 • Maksymalny poziom wejściowy: +22 dBu.

 

Wejścia Tape

 • Typ RCA żeńskie, niesymetryczne [para stereo],
 • Maksymalny poziom wejściowy: +22 dBu.

 

Wejścia Aux

 • Typ ¼" TRS żeńskie, symetryczne [2 pary stereo],
 • Maksymalny poziom wejściowy: +22 dBu.

 

Wyjścia Main

 • Typ męskie, symetryczne [para stereo]; ¼" TRS żeńskie, symetryczne [para stereo]; XLR męskie, symetryczne [mono],
 • Szacowany poziom wyjściowy: +24 dBu,
 • Impedancja wyjściowa: 100Ω.

 

Wyjścia Aux

 • Typ ¼" TRS żeńskie, symetryczne [mono],
 • Szacowany poziom wyjściowy: +18 dBu,
 • Impedancja wyjściowa: 100Ω.

 

Wyjścia Subgroup

 • Typ ¼" TRS żeńskie, symetryczne [mono],
 • Szacowany poziom wyjściowy: +18 dBu,
 • Impedancja wyjściowa: 100Ω.

 

Wyjścia Tape

 • Typ RCA żeńskie, niesymetryczne [para stereo],
 • Szacowany poziom wyjściowy: +18 dBu,
 • Impedancja wyjściowa: 100Ω.

 

Wyjścia Control Room

 • Typ ¼" TRS żeńskie, symetryczne [para stereo],
 • Szacowany poziom wyjściowy: +18 dBu,
 • Impedancja wyjściowa: 100Ω.

 

Przesłuchy systemowe

 • Z wejścia do wyjścia [Ref = +4 dBu, 20 Hz-20 kHz, nieważ.]: -90 dBu,
 • Sąsiednie kanały [Ref = +4 dBu, 20 Hz-20 kHz, nieważ.]: -87 dBu.

 

Noise Gate / Expander

 • Zakres regulacji dla progu działania [threshold]: -84 dB do 0 dB,
 • Czas ataku: 0.02s do 500 ms / 0.5 ms,
 • Czas Release: 0.05s to 2s,
 • Zakres tłumienia dla Expandera: 2:1,
 • Poziom tłumienia dla bramki Gate: -84 dB do 0 dB / ∞,
 • Filtr Key Listen: 2-rzędu z rezonansem, bandpass; Q=0.7; OFF, 40 Hz-16 kHz.

 

Limiter

 • Regulacja progu działania [threshold]: -56 dB do 0 dB / -28 dBFS,
 • Ratio ∞:1,
 • Atak: 20 ms,
 • Hold: 10 ms,
 • Release: 20 ms.

 

Kompresor

 • Regulacja dla progu działania [threshold]: -56 dB do 0 dB,
 • Ratio: 1:1 do 14:1,
 • Czas ataku: 0.2 ms do 150 ms,
 • Czas Release: 40 ms do 1000 ms,
 • Wartości dla Auto Attack i Release: Attack = 10 ms,
 • Release = 150 ms,
 • Charakterystyki nachylenia: hard i soft knee.

 

Korektor parametryczny

 • Typ: filtr półkowy 2-rzędu [Q = 0.55],
 • Low [Lowpass i Bandpass]: 36 - 465 Hz, ±15 dB,
 • Low Mid: 90 Hz - 1.2 kHz, ±15 dB,
 • High Mid: 380 Hz - 5 kHz, ±15 dB,
 • High [Highpass lub Bandpass]: 1.4 kHz - 18 kHz, ±15 dB,
 • Q 0.1 do 4 / 16.4.2AI*: Low Q= 0.55, Hi Q=2.0.

 

Korektor graficzny

 • 31-pasmowy, regulacja 1/3 oktawy: algorytm Curve-fitting,
 • Wzmocnienie/tłumienie: ±15 dB.

 

Tor cyfrowy

 • Dynamika ADC [A-waż., 48 kHz] - 118 dB,
 • Dynamika DAC [A-waż., 48 kHz] - 118 dB,
 • FireWire: s800, 800 Mb/s,
 • Wewnętrzne przetwarzanie: 32-bity,floating point,
 • Częstotliwość próbkowania: 44.1, 48 kHz,
 • Rozdzielczość bitowa Analog/Cyfra/analog: 24 bity,
 • Poziom referencyjny dla 0 dBFS: +18 dBu.

 

Zegar [synchronizacja]

 • Jitter: < 20ps RMS [20Hz - 20kHz],
 • Tłumienie Jittera: > 60 dB [1 ns in ≈ 1 ps out].

 

Zasilanie/warunki działania:

 • Złącze: IEC,
 • Zakres napięcia wejściowego: 100 - 230V, 50-60 Hz,
 • Wymagana moc: 200W,
 • Zakres temperatur: 0˚-40˚C.

 

Wymiary i waga [32.4.2AI / 24.42AI /16.4.2AI]

 • Długość 54.13 cm / 54.13 cm / 58.6 cm,
 • Szerokość [sama obudowa] 80.21 cm / 63.98 cm / 43.74 cm,
 • Maks. wysokość 17.82 cm / 17.82 cm / 17.53 cm,
 • Waga: 22,68 kg / 13,6 kg / 10.43 kg.

Inne produkty z tej kategorii

Kategorie