Kategorie

Regulamin sklepu

 

Sklep internetowy Omega Music dostępny pod adresem omegamusic.pl, prowadzony jest przez firmę:

P.P.H.U. Omega Music Piotr Łosik,
ul. 1-go Maja 9A,
42-200 Częstochowa
NIP: 573-224-65-42

zwaną w dalszej części Regulaminu Sprzedającym.

Informacje podane w Sklepie stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu art. 71 kc. Żadna z informacji podanych w Sklepie przez Sprzedającego nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

 

Zakupy

Sklep internetowy omegamusic.pl umożliwia zakup sprzętu muzycznego (instrumenty muzyczne i akcesoria) za pośrednictwem sieci Internet.

Razem z zamówionym towarem Klienci otrzymują w paczce dokument zakupu, którym jest paragon lub na życzenie Klienta faktura VAT.

Podstawowym warunkiem realizacji zamówienia jest prawidłowe wypełnienie formularza zamówienia (w tym określenie formy płatności oraz sposobu dostawy zakupionego towaru) i przesłanie do nas - poprzez kliknięcie na klawisz ZAMÓW.

Zamówienia mogą być składane przez całą dobę 7 dni w tygodniu, przy czym zamówienia złożone w soboty, niedziele i święta rozpatrywane będą w następnym dniu roboczym.

 

Ceny

Wszystkie ceny w Omega Music są podawane w walucie polskiej PLN i zawierają podatek VAT.

Ceny podane w cenniku nie zawierają cen żarówek oraz innych materiałów eksploatacyjnych chyba, że zapis w cenniku sugeruje inaczej.

Podane ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa i mają jedynie charakter informacyjny. Firma Omega Music zastrzega sobie prawo zmiany cen bez uprzedzenia. W takim wypadku poinformuje klienta telefonicznie przed realizacja złożonego zamówienia.

Większość oferowanych przez naszą firmę towarów jest pochodzenia zagranicznego, w związku z tym ceny uzależnione są od kursów walut. Jesli w serwisie przy towarze widnieje cena 0.00 zl oznacza to, ze cena towaru podawana jest przez zapytanie telefoniczne lub mail'em.

Transakcje z wartoscia zamówienia 0.00 zł sa automatycznie usuwane z bazy danych i kolejki realizacji zamówien.

 

Płatności

W naszym sklepie internetowym istnieje możliwość wykonania płatności:

- przelewem

- za pobraniem (płatność u kuriera przy odbiorze przesyłki)

- Uwaga: Nie ma odbiorów osobistych produktów zakupionych drogą internetową

 

Wysyłka

Zamówiony towar dostarczamy do Państwa za pośrednictwem Poczty Polskiej (towary drobne i o niewielkiej wadze) oraz firmy kurierskiej.

Kupujący jest obciążany kosztami dostawy na zasadach określonych w formularzu zamówienia.

Wysyłka towarów, których wartość przekroczy 1000,00 zł (słownie: tysiąc złotych 00/100) odbywa się na koszt Sprzedającego. (nie dotyczy opcji pobranie)

Paczki wysyłane za pośrednictwem firmy kurierskiej są ubezpieczone. W przypadku widocznego uszkodzenia przesyłki (np. wgnieciona lub rozdarta paczka) prosimy o sprawdzenie zawartości paczki w obecności kuriera. Jeżeli produkty zostały uszkodzone, należy sporządzić wraz z kurierem protokół szkody. Następnie prosimy o szybki kontakt z naszym sklepem w celu dalszego wyjaśnienia sprawy.

 

Zwroty i reklamacje

Zgodnie z ustawą z dnia z dnia 2 marca 2000 roku o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. 2000 r. Nr 22, poz. 271 ze zm.) Klient ma prawo odstąpić od umowy zawartej na odległość bez podania przyczyny, składając Sprzedawcy stosowne oświadczenie na piśmie w terminie 10 dni od dnia wydania rzeczy. Wraz z odsyłanym towarem należy dołączyć do paczki otrzymany dokumentu sprzedaży oraz numeru własnego konta bankowego. Paczkę (odpowiednio zabezpieczoną) należy odesłać pod adres: Omega Music, ul. 1-go Maja 9A, 42-200 Częstochowa, lub osobiście udać się do siedziby firmy działającej pod w/w adresem.

Wskazane w powyższym punkcie prawo dotyczy sprzedaży konsumenckiej, a więc stosuje się wyłącznie do sprzedaży osobie fizycznej, która dokonuje zakupu w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą.

Zgłaszając reklamację dotyczącą wad fabrycznych produktu, należy podać imię i nazwisko zamawiającego, nr zamówienia oraz opisać przedmiot reklamacji. Produkt prosimy odesłać do nas razem z wyżej wymienionymi informacjami oraz kopią dowodu zakupu. Paczkę (odpowiednio zabezpieczoną) prosimy odesłać na adres: Omega Music, ul. 1-go Maja 9A, 42-200 Częstochowa, lub osobiście udać się do siedziby firmy działającej pod w/w adresem.

Klient ma prawo żądać doprowadzenia reklamowanego produktu(-ów) do stanu zgodnego z umową poprzez nieodpłatną naprawę albo wymianę. Jeżeli sklep Omega Music nie będzie w stanie wywiązać się z określonych żądań, Klient może odstąpić od umowy.

 

Postanowienia końcowe

Z chwilą złożenia zamówienia Klient wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych, niezbędnych do przeprowadzenia realizacji zamówienia przez firmę Omega Music w oparciu o ustawę z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz.926 ze zm.). Zgodnie z ww. ustawą, Klient firmy Omega Music ma prawo wglądu do swoich danych, do ich korekty oraz żądania zaprzestania ich wykorzystania lub ich usunięcia z bazy danych, co należy zgłosić w formie pisemnej do administratora danych osobowych. Administratorem danych osobowych jest P.P.H.U. Omega Music Piotr Łosik, ul. 1-go Maja 9A, 42-200 Częstochowa.

Regulamin określa zasady zakupów w sklepie internetowym omegamusic.pl. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem mają zastosowanie odpowiednie artykuły kodeksu cywilnego.